غذای رژیمی

لازانیا رژیمی

لازانیا رژیمی
لازانیا رژیمی

لازانیا یک غذای محبوب و پرطرفدار و در عین حال بسیار پر کالری و چاق کننده است. لازانیا رژیمی انواع مختلفی دارد که برای افرادی که رژیم‌های لاطعری دارند و به دنبال کاهش وزن هستند و همچنین افراد گیاه خوار مناسب است. این غذا کالری معقول‌تری نسبت به لازانیا معمولی دارد. در این مطلب که در رابطه با لازانیا رژیمی است به معرفی دستور تهیه لازانیا رژیمی، طرز تهیه لازانیا رژیمی می‌پردازیم.

دستور تهیه لازانیا رژیمی

لازانیا رژیمی بین افرادی که رژیم لاغری دارند بسیار محبوب است زیرا می‌توانند این غذای لذیذ را با کالری کمتر و طعم خوبی در وعده‌های غذایی خود داشته باشند. از این غذا می‌توانید در وعده غذایی نهار و شام و در ماه رمضان در وعده افطار یا سحر استفاده کنید. در ادامه به معرفی دستور پخت برای این غذا می‌پردازیم.

طرز تهیه لازانیا رژیمی

مواد لازم برای تهیه لازنیا رژیمی عبارتند از :

  • یک بسته ورق لازانیا
  • صد گرم قارچ
  • پنجاه گرم پیازچه
  • پانزده گرم فلفل قرمز
  • پنجاه گرم کلم
  • صد گرم پنیر پیتزا
  • سه قاشق غذاخوری روغن
  • نمک و فلفل به مقدار نیاز

مراحل طرز تهیه لازانیا رژیمی به صورت مرحله به مرحله به شکل زیر است.

لازانیا سبزیجات

مرحله اول

ابتدا باید پیاز‌چه‌ها را تمیز کرده و ریشه سفید پیازچه را جدا کنید و پیازچه‌ها را شسته تا تمیز شوند. بعد از شستن پیازچه‌ها آن‌ها را به صورت حلقه‌های نازک برش دهید. فلفل قرمز‌ها را نیز شسته و از وسط نصف کنید و دانه‌ها و رگ‌های سفید میان آن را خارج کرده و فلفل قرمز‌ها را خرد کنید.

مرحله دوم

در این مرحله قارچ‌ها را پس از شستن به صورت ورقه‌ای برش دهید. همچنین کلم‌ها را به صورت نازک برش دهید و مس از برش دادن آن‌ها را شسته و اجازه دهید آب کلم برود.

مرحله سوم تهیه لازانیا رژیمی

یک تابه با اندازه مناسب را روی شعله گاز قرار دهید و در آن مقداری روغن بریزید. بعد از داغ شدن روغن پیازچه‌های خرد شده، قارچ‌های ورقه شده، فلفل قرمز خرد شده و کلم‌ اسلایس شده را داخل تابه ریخته و تفت دهید. برای مدت زمان ۴ تا ۶ دقیقه سبزیجات را تفت دهید تا کمی نرم شود و به آن نمک و فلفل اضافه کنید و به خوبی با سبزیجات مخلوط کنید تا طعم یکدیگر را بگیرند. فقط توجه داشته باشید باید آب سبزیجات کاملا تبخیر شود.

مرحله چهارم

در این مرحله لازانیا را در آب جوش مطابق با دستور نوشته شده روی حعبه لازانیا آماده کنید.

لازانیا رژیمی

مرحله پنجم تهیه لازانیا رژیمی

بعد از آماده شدن ورق‌های لازانیا، کف قالب مد نظر را چرب کنید و ورقه‌های لازانیا رو موازی و مرتب در کف ظرف بچینید. سبزیجات تفت داده را روی ورق لازانیا ریخته و پخش کنید و روی آن مقداری پنیر پیتزا بریزید و این کار را برای لایه‌های بعدی نیز تکرار کنید. روی لایه آخر کمی بیشتر پنیر پیتزا ریخته و کمی آب روی آن اسپری کنید. اسپری کردن آب روی پنیر موجب افزایش کشسانی آن می‌شود.

مرحله آخر

قالب لازانیا خود را داخل فر از پیش گرم شده بگذارید و اجازه دهید برای مدت زمان ۳۰ دقیقه بپزد. بعد از گذشت این مدت زمان لازانیا رژیمی شما آماده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *